Forum INTEGRACYJNE KOŁO MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ I CAN Strona Główna INTEGRACYJNE KOŁO MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ I CAN

wiktoria

Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 696

Skąd: Mielec

PostWysłany: Sob 22:19, 17 Wrz 2005    Temat postu: Mistrzostwa Europy siatkarek 2005

Dziś - sobota 17 września - rozegrany został mecz siatki pomiędzy Polską a Azerbejdżanem. Polki obawiały się tego "czernego konia" gdyż nigdy wcześniej nie udało im sie rozgromić Azerek. Toteż atmosfera przed meczem była bardzo nerwowa. Dodatkowo siatkarki chciały zwyciężyć aby zadedykować właśnie tą wygraną tragicznie zmarłemu koledze Arkowi Gołasiowi. Mecz ten poprzediła minuta ciszy w hołdzie dla Arka.

"Znakomicie rozpoczęły udział w ME siatkarek nasze zawodniczki, które bronią tytułu mistrzyń Starego Kontynentu wywalczonego przed dwoma laty. Polki w pierwszym spotkaniu grupy I pokonały Azerbejdżan 3:0 (26:24, 25:20, 25:23).

Polki pokonały najtrudniejszego rywala w fazie grupowej. W niedzielę zmierzą się z Niemkami, które także stać na zajęcie wysokiego miejsca w Chorwacji"

Oby tak dalej !

wiktoria

Posty: 696

PostWysłany: Pon 19:52, 19 Wrz 2005    Temat postu:

Horror z happy end'em Smile

W drugim meczu Mistrzostw Europy polskie siatkarki zafundowały kibicom prawdziwy dreszczowiec. Broniące tytyłu "złotka" pokonały po tie-breaku Niemki i odniosły drugie zwycięstwo. Dzięki tej wygranej Polki znacznie powiększyły swoje szanse na awans do półfinału.

Po dwóch meczach Polki prowadzą w tabeli grupy I. W kolejnych spotkaniach rywalkami naszych siatkarek będą Chorwatki, Rumunki i reprezentatnki Serbii i Czarnogóry.

wiktoria

Posty: 696

PostWysłany: Wto 19:31, 20 Wrz 2005    Temat postu:

Kolejny wygrany mecz!

We wczorajszym meczu Polki odniosły kolejne zwycięstwo oddając Chorwatkom tylko jednego seta.

Meczyk był godny uwagi. Spodziewałam się że wygramy, chociaż trochę zaczęłam się zastanawiać czy nie będzie żądnych problemów ... Mimo to udało się ! Rozgromiłyśmy Chorwatki (3:1). Czekamy już tylko na finał z naszym udziałem Smile

wiktoria

Posty: 696

PostWysłany: Czw 17:30, 22 Wrz 2005    Temat postu:

Stało się !! Po wygranym meczu z Chorwatkami przyszedł czas na rozbicie drużyny Serbii i Czarnogóry. Skutkiem tych zwycięstw jest wejście do półfinału ME polskiego zespołu z pierwszego miejsca w grupie Smile

Już niedługo mecze pólfinałowe i walka o medale !

wiktoria

Posty: 696

PostWysłany: Pią 17:34, 23 Wrz 2005    Temat postu:

Jutro rozegrany zostanie pierwszy półfinałowy mecz - POLSKA - Rosja.

Liczymy na kolejne zwycięstwo !!

wiktoria

Posty: 696

PostWysłany: Sob 19:11, 24 Wrz 2005    Temat postu:

POLKI W FINALE !!!!!

ME siatkarek: Co za mecz! Polki w finale!!

Polskie siatkarki wygrały z Rosją 2:2 (26:24, 25:22, 26:28, 20:25, 22:20) po czterech setach półfinałowego meczu mistrzostw Europy. W Zagrzebiu Polki bronią tytułu wywalczonego dwa lata temu w Turcji.

Końcówka V seta pełna była dramatyzmu, długich wymian, akcji w których jedna ze stron "musiała" zdobyć punkt i nie zdobywała go. Wciąż utrzymywała się równowaga. Większą odporność psychiczną w tej sytuacji wykazały chyba jednak Polki, które pierwsze osiągnęły piłkę meczową. Wówczas trener Rosjanek poprosił o przerwę. Po przerwie Glinka trafiła atakiem w linię, ale sędzia główny uznał, że był aut (liniowy bez wahania uznał punkt dla Polski)! Potem Rosjanki zdobył punkt, a nasz szkoleniowiec wziął czas. Następnie Świeniewicz zaatakowała w aut, ale sędzia uznał, ze po bloku! Polki zdobyły jeszcze jeden punkt, ale Rosjanki wyrównały. Niemczyk zrobił przerwę. Glinka obiła blok Rosjanek, ale Skowrońska zepsuła zagrywkę! Następnie Glinka zdobyła punkt, po czym Rosjanki wyrównały. Z drugiej linii skutecznie zaatakowała Glinka, ale rywalki znów wyrównały! Świeniewicz zapunktowała po bloku Rosjanek, a wyrównała Safronowa. Znów Świeniewicz obiła rosyjski blok, a potem... jedna z Rosjanek dotknęła siatki i jesteśmy w finale!!!

Na koniec meczu wszystkie dziewczyny popłakały się ze szczęścia Blue_Light_Colorz_PDT_06 Blue_Light_Colorz_PDT_36

wiktoria

Posty: 696

PostWysłany: Nie 21:34, 25 Wrz 2005    Temat postu:

POLKI MISTRZYNIAMI EUROPY!!

Po zwycięskim meczu Polski nad Włochami po raz drugi zostajemy MISTRZYNIAMI EUROPY Smile

Wręczenie medali ostatecznie utwierdziło NAS w tym że Nasze siatkarki ciągle są najlepsze !!

***AnGeLa***
Członek mafii postowej

Posty: 251

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Ropczyce

PostWysłany: Pon 12:16, 26 Wrz 2005    Temat postu:

Nie musiały nas w tym utwierdzać!!!!! Chyba każdy wiedział że POlki są najlepsze... Pozwolicie że przytocze jeden cytat?? Jak nie to i tak napisze... :-> To bedzie tak :
"...Najwięcej witaminy mają POLSKIE DZIEWCZYNY, i to jest prawda, to jest fakt..."

Brawo dziewczyny !!!!!!!! TAK TRZYMAĆ!!!!!

Misza.Prezes

Posty: 1036

Ostrzeżeń: 3/5
Skąd: DĘBICA

PostWysłany: Pon 13:19, 26 Wrz 2005    Temat postu:

Dokładnie POLSKIE DZIEWCZYNY NAJLEPSZE. Ale chłopaki też są nieźli.

POLSKA BRAWOoooooooo Blue_Light_Colorz_PDT_16 POLSKA MISTRZ.

wiktoria

Posty: 696

PostWysłany: Pon 15:17, 26 Wrz 2005    Temat postu:

A oto kilka fotek naszych MISTRZYŃ Smile

Złoty medal Mistrzostw Europy jest dedykowany Arkadiuszowi Gołasiowi ... cudowne zakończenie ... (oby powtórzyło się w następnych Mistrostwach Blue_Light_Colorz_PDT_02 )

hiena
Amator postów

Posty: 53

Skąd: Dębica

PostWysłany: Pon 16:42, 26 Wrz 2005    Temat postu:

Dla mnie wydarzenia w Chorwacji tez był czymś pięknym! Wielkie gratulacje dla naszych kochanych Siatkarek za każdy ich mecz w tych mistrzostwach. Ogólnie panuje zasada "bij mistrza", nasze ZŁOTKA obroniły się i to w jakim stylu! W całym turnieju pokazały ogromne serce do waki i charakter jakiego nie ma żadna inna ekipa na świecie.
Wypada mi tylko powtórzyc za Wiktorią: CUDOWNE zakończenie!! Oby podobnie było za dwa lata w Luksemburgu! Wielkie dzięki za wszystko! Smile